Rehabilitacja Wrocław: terapia i masaż

Jesteś w trakcie rekonwalescencji po operacji? A może pracujesz przy biurku i od dłuższego czasu dokuczają ci bóle kręgosłupa? Czy wiesz, że jest ci potrzebna rehabilitacja? Wrocław, jak na metropolię przystało, ma bogatą ofertę dla takich osób jak ty. Zapewne masz świadomość, że odpowiednia terapia zniosłaby uciążliwe dolegliwości i pomogła ci szybciej wrócić do zdrowia. Jeśli nie korzystasz z pomocy fizjoterapeuty, to być może przyczyną są odległe terminy w pobliskiej poradni. A może przy ogromnej ilości zobowiązań trudno ci wygospodarować czas dla siebie? Mam dla ciebie świetną propozycję!

 

Rehabilitacja z dojazdem do domu we Wrocławiu

Fizjoterapia jest moim zawodem, a zarazem życiową pasją. Nieustannie zgłębiam techniki, dzięki którym mogę przynieść moim pacjentom ulgę w rozmaitych dolegliwościach. Pragnę zaoferować ci jednak nie tylko swoją rozległą wiedzę i doświadczenie, ale także możliwość rehabilitacji we Wrocławiu w komfortowych dla ciebie warunkach. Szybko otrzymasz potrzebną ci pomoc, a przy tym nie musisz troszczyć się o regularne dojazdy na fizjoterapię. Wiem, że to duży problem zarówno dla osób unieruchomionych po kontuzji czy wypadku, jak i dla tych, które – przeciwnie – są bardzo aktywne. Dlatego proponuję ci rehabilitację z dojazdem we Wrocławiu, czyli w twoim domu lub pod innym wskazanym przez ciebie adresem.

 

W jakich dolegliwościach mogę ci ulżyć? Rehabilitacja domowa Wrocław

Znajomość wielu metod fizjoterapii pozwala mi opracować schemat postępowania odpowiedni do twoich indywidualnych potrzeb. Możesz zwrócić się do mnie, jeśli dotyczą cię takie problemy jak:

  • przeciążenia mięśni lub stawów w związku z wykonywaną pracą (szczególnie bóle kręgosłupa),
  • ból i ograniczenie ruchomości w stawach w związku ze zmianami zwyrodnieniowymi,
  • powrót do sprawności po kontuzji sportowej czy wypadku komunikacyjnym,
  • problemy związane z układem ruchu przy chorobach neurologicznych (takich jak polineuropatie, SM, choroba Parkinsona),
  • przewlekłe bóle kręgosłupa i bóle głowy pochodzące od zmian w kręgosłupie,
  • problemy pulmonologiczne, np. powikłania po COVID-19. POChP I inne schorzenia układu oddechowego,
  • dolegliwości bólowe spowodowane reumatoidalnym zapaleniem stawów i innymi chorobami autoimmunologicznymi,
  • blizny pooperacyjne,
  • obrzęki limfatyczne.

To tylko niektóre z dolegliwości, w przypadku których pomocna jest rehabilitacja. W domu pacjenta (Wrocław) możemy rozwiązać je nie mniej skutecznie niż w poradni lub sanatorium!

 

Rehabilitacja z dojazdem Wrocław – jak przebiega?

Wielu osobom, które odwiedzam we Wrocławiu, rehabilitacja kojarzy się z dużą salą, w której grupa pacjentów korzysta z różnych urządzeń – od piłek, drabinek czy wyciągów po specjalne obręcze emitujące pole magnetyczne. Zatem czy rehabilitacja z dojazdem pod wskazany we Wrocławiu adres może być równie skuteczna? Czy fizjoterapeuta jest w stanie pomóc pacjentowi na niewielkiej przestrzeni, w mieszkaniu, bez użycia powszechnie stosowanych w leczeniu narządu ruchu akcesoriów? Jak najbardziej! W swojej praktyce najczęściej korzystam jedynie z przenośnego stołu do rehabilitacji, który z łatwością zmieści się w twoim domu. Rehabilitacja, jaką przeprowadzam, nie staje się przez to mniej skuteczna niż ta, z jakiej możesz skorzystać w najlepiej wyposażonych placówkach!

 

 

Rehabilitacja w domu Wrocław – jakich metod używam?

Rehabilitacja z dojazdem do domu (we Wrocławiu czy każdym innym mieście) ma pewne ograniczenia. Nie prowadzę fizykoterapii z wykorzystaniem światła lasera czy pola magnetycznego. Takie zabiegi wymagają wspomnianego specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, a często nawet odpowiednio przygotowanego pomieszczenia. Dlatego w swojej pracy bazuję głównie na metodach manualnych. Taka terapia to jednak nie tylko masaż czy bierne ćwiczenia. Dzięki licznym szkoleniom opanowałam wiele technik fizjoterapii, takich jak kinesiotaping, pinoterapia, PNF, terapia Kaltenborn-Evjenth. Z bogactwa metod współczesnej fizjoterapii z pewnością mogę wybrać taką, która przyniesie ci ulgę w dolegliwościach i pomoże – na ile będzie to możliwe – odzyskać sprawność ruchową.

 

Rehabilitacja w domu pacjenta Wrocław – czy wymaga przygotowania?

Praktykowana przeze mnie we Wrocławiu rehabilitacja w domu pacjenta to bardzo dobre rozwiązanie dla osób z różnych względów unieruchomionych lub zbyt zajętych, by dojechać do odległej placówki. Niezależnie od tego, do której z tych grup należą, pacjenci miewają wątpliwości, czy muszą się odpowiednio naszykować do mojej wizyty. Zapewniam cię zatem, że przed przystąpieniem do rehabilitacji nie wymagam od ciebie dużego wysiłku ani poświęcania wolnego czasu. Do domowej rehabilitacji nie musisz się w żaden sposób przygotowywać. Potrzebne nam będą tylko dwa ręczniki i nieco wolnej przestrzeni. Ubierz się w wygodny strój i zarezerwuj godzinę na nasze spotkanie. Tylko tyle potrzeba, by skorzystać z rehabilitacji z dojazdem we Wrocławiu!